Podbórz – Wodozbiór – Alt Buchholz – Wieża Bismarcka

Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów.

Coraz mniej liści na drzewach. Coraz trudniej przy braku liści rozpoznać gatunki drzew. Ale mimo to spróbujemy zidentyfikować mijane drzewa i krzewy podczas dłuższego spaceru. Większość liści mamy dziś pod nogami. Niektóre liście buków czy dębów zeschnięte, wciąż pozostają na gałązkach. Coraz wyraźniej widać zimowe pączki przyszłorocznych liści i kwiatów. Na ścieżkach znajdujemy też żołędzie z dębów, skrzydlaki z klonów, orzeszki i ich skorupki z buków, Nasiona lip i jesionów zarówno na drzewach i pod nogami. Sporo tych śladów z pewnością pozwoli nam na rozpoznanie mijanych gatunków drzew. Coraz mniej czasu mamy w czasie tygodnia na spacery po parkach. Wykorzystajmy więc wolny niedzielny czas na dłuższy spacer.

Startujemy o godzinie 10:20 z końcowego przystanku autobusu nr 87.

Z Podbórza, idziemy w kierunku wieży widokowej nad Wodozbiorem, przejdziemy przez Alt Buchholz i zakończymy spacer przy Wieży Bismarcka. Jeśli komuś zabraknie sił na całą trasę, to po drodze będzie się można odłączyć przy Alt Buchholz i przejść do autobusu przy ulicy Świergotki. Można też odłączyć się nieco dalej przy przekraczaniu Szosy Polskiej.
W każdym razie warto ze sobą zabrać jakieś kanapki na drogę i termos z gorąca kawa czy herbatą.

Mamy do pokonania około 7 km. Chodziliśmy już po dłuższych trasach. Mam nadzieję że spokojny spacer ukończymy około godziny 14 lub 15.

Zapraszam serdecznie.

Jednocześnie walcząc o możliwość spaceru z Parku Kasprowicza do Parku Kownasa, ścieżką wzdłuż Rusałki i przejściem za sceną Teatru Letniego, zapraszam do poparcia petycji, której jestem współautorem. Podpisz petycję i wspólnie „Otwórzmy bramy amfiteatru w Szczecinie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.