Spacer o Quistorpach, drzewach i krzewach Jasnych Błoni i Parku im. J. Kasprowicza.

Organizatorki Projektu „2Q22 – rok upamiętnienie Johannesa Quistorpa” poprosiły mnie o wspólny, historyczno przyrodniczy spacer po terenie Jasnych Błoni i Parku im. Jana Kasprowicza. Zaproszenie oczywiście przyjąłem i serdecznie zapraszam.

W opisie wydarzenia napisane jest:

W sobotę o 12.00 pod Pomnikiem Czynu Polaków zapraszamy na ostatni nasz spacer poświęcony Johannesowi Quistorpowi i jego rodzinie. Spacer, szlakiem ciekawych drzew i krzewów, poprowadzi wybitny znawca zieleni Szczecina, Paweł Madejski oraz Dorota Pundyk, znawczyni historii Quistorpów. Będzie to wyprawa niezwykła z dwóch względów. Po pierwsze, Paweł z zasady nie robi spacerów w sezonie zimowym. Nauczycie się zatem rozpoznawać rośliny wtedy, gdy nie ma ułatwienia w postaci liści. Po drugie, będzie to nasze ostatnie spotkanie w ramach projektu „2Q22 – rok upamiętnienia Johannesa Quistorpa”. Po trzecie – a może powinnam napisać to na początku: data tego spaceru nie jest przypadkowa. Spacer potrwa około 2 i pół godziny.

Obejdziemy wokół najbliższe otoczenie Pomnika Czyny Polaków, spojrzymy na aleje około 300 platanów, przyjrzymy się egzotycznym drzewom w sąsiedztwie pomnika, zejdziemy alejką w kierunku Park Hotel i pospacerujemy wzdłuż Rusałki, powspinamy się aż na Wzgórze Arndta, zejdziemy na resztki dawnego zakątka alpejskiego, a potem przez drogę ponad amfiteatrem, skierujemy się na Różankę. Po drodze poznamy historyczne szczegóły dotyczące poszczególnych miejsc i oczywiście postaramy się rozpoznać mijane drzewa i krzewy po ich charakterystycznych dla okresu zimowego cechach.

Zapraszam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.