Zwiedzanie zabytkowego Z.P.W. w Pilchowie + spacer przez Puszczę Wkrzańską do Szczecina

Uwaga zapisy.

W sobotę, 15 kwietnia, Monika Kołacz i Paweł Madejski zapraszają serdecznie na dwuetapową wycieczkę historyczno – przyrodniczą:
zwiedzanie stuletniego zakładu produkcji wody w Pilchowie połączone ze spacerem, na którym będziemy rozpoznawać drzewa i krzewy.

1/ Etap pierwszy:
Spotykamy się na ul. Wodociągowej 5 w Pilchowie o godz. 9:30, przed bramą ZPW.

Monika opowie o historii zakładu i architekturze modernistycznej. Następnie po terenie oraz zabytkowych budynkach oprowadzi nas kierownik i gospodarz obiektu, pan Zbigniew Fryszkowski. Zapoznamy się z poszczególnymi etapami procesu produkcji wody, obejrzymy przedwojenne maszyny. Proszę zabrać ze sobą kubki – będziemy pić Zapas papierowych kubeczków jest już przygotowany, na wszelki wypadek. Uczestnikiem zwiedzania ZPW będzie również PAWEŁ MADEJSKI, który zwróci naszą uwagę na roślinność porastającą teren zakładu. Nadarza się wyjątkowa okazja, aby poznać ZPW Pilchowo od strony przyrodniczej 🙂

Na tę część wycieczki, dla naszego wspólnego komfortu oraz bezpieczeństwa, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zapisy. Osoby chętne wziąć udział w zwiedzaniu budynków i terenu ZPW Pilchowo PROSIMY O WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ NA MESSENGERA (do Moniki Kołacz).

Udział PŁATNY – wedle Państwa uznania,
poprzez https://buycoffee.to/historielokalne lub gotówką na miejscu

ORGANIZATORKA tej części wycieczki:
MONIKA KOŁACZ,
historyk sztuki, prowadząca na Facebooku grupę HISTORIE LOKALNE Bezrzecze i gmina Dobra
https://www.facebook.com/groups/438924121538242

2/ Dowodzenie w drugiej części obejmie PAWEŁ MADEJSKI, który będzie czekał na osoby chcące jeszcze ewentualnie dołączyć przed bramą ZPW, ul. Wodociągowa 5 w Pilchowie o godzinie 11:30.

Na tę część wycieczki NIE SĄ WYMAGANE ZAPISY.

Ruszymy razem na spacer po Puszczy Wkrzańskiej, z Pilchowa do pętli Głębokie i dla chętnych jeszcze dalej, aż do Jasnych Błoni. Po drodze będziemy się oczywiście przyglądać mijanym krzewom i drzewom, usiłując je rozpoznać po charakterystycznych cechach przynależnym poszczególnym gatunkom. Na trasie zapewne nie zabraknie sosen, świerków, dębów, buków i grabów, a w części od Głębokiego do Jasnych Błoni dodatkowo najróżniejszych nasadzeń ozdobnych. Do Głębokiego powinniśmy dojść około godziny 13:00-13:30, to tylko mniej więcej 4 km, a dalsza droga do Jasnych Błoni – nawet zaglądając do Syrenich Stawów i tzw. Ogrodu Botanicznego – to maksymalnie kolejne około 1 do 1,5 godziny.

ORGANIZATOR spaceru przyrodoznawczego:
PAWEŁ MADEJSKI
przewodnik po szczecińskich parkach

Wszystkich, którzy chcieliby być na bieżąco z informacjami o spacerach z rozpoznawaniem drzew, zapraszamy do polubienia profilu fb https://www.facebook.com/Drzewa.i.krzewy.Szczecina lub do zasubskrybowania newslettera na stronie https://www.drzewaszczecina.pl/?page_id=947

Dojazd do Pilchowa własny – parking przy ulicy
lub
Autobus nr 103 z pętli Głębokie;
szczegóły dotyczące połączeń znajdą Państwo np. na stronie https://jakdojade.pl/szczecin/trasa

MOGĄ PAŃSTWO WZIĄĆ UDZIAŁ W OBU CZĘŚCIACH ZWIEDZANIA ALBO TYLKO W JEDNEJ, WYBRANEJ.
Czy wszystko jest jasne?

Pozdrawiamy serdecznie,
Monika Kołacz
oraz
Paweł Madejski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.