Ulicami Miasta – Szlakiem szczecińskich magnolii

Zapraszam na spacer Ulicami Miasta Szlakiem szczecińskich magnolii.

Możemy w końcu powiedzieć że wiosna w końcu na całego zawitała do nas. Wszędzie wokół widzimy coraz więcej kwiatów. Przyszedł też czas na kwitnięcie magnolii. Większość jest w pełnym rozkwicie. Przejdziemy więc spacerem rozglądając się gdzie są najpiękniejsze i przy okazji spróbujemy odnaleźć różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami i odmianami. Nie ominiemy również innych mijanych po drodze a zakwitających drzew i krzewów.

W niedzielę 30 kwietnia startujemy o godzinie 11:00 spod budynku Polskiego Radia na ul Wojska Polskiego 73 – skrzyżowanie z ulica Niedziałkowskiego. Aleją Piastów przejdziemy w kierunku Skweru Szczerskiej gdzie wprawdzie brak magnolii ale jest coraz więcej kwiatów na ciekawych krzewach. Ulicą Łokietka przejdziemy do Skweru Ackermana a stamtąd Parkiem Andersa do Placu Grunwaldzkiego, dalej na zielony teren przy Pleciudze. a w końcu przechodząc ulicą Odrowąża obok Urzędu miejskiego trafimy na Jasne błonia. Tam zakończymy spacer około godziny 14:00

Oprócz różnych magnolii, napotkamy kwitnące tawuły, mahonie, porzeczki, irgi, berberysy i będące już w pełnym rozkwicie klony jesionolistne, klony zwyczajne, śliwy wiśniowe, czereśnie ptasie i szereg innych.

Serdecznie zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.