Park im.S.Żeromskiego. Zielona Partyzantka.

Odświeżenia „Zielonej Partyzantki” w Parku im.S.Żeromskiego czas najwyższy.
Umieszczone na gałęziach drzew i krzewów zawieszki z nazwami gatunków, w większości uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu. Przyszedł czas na ich odnowienie. Zawieszki są już przygotowane i czekają na spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów, podczas którego, postaramy się te zawieszki poumieszczać. Przy okazji, zawsze poopowiadamy sobie o cechach rozpoznawczych danego gatunku.

Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Malczewskiego. Zawieszek jest około 200 więc zanosi się na kilka godzin. Oczywiście nie ma obowiązku uczestniczenia w całym spacerze. Można do nas będzie dołączyć w dowolnej chwili. Bardzo liczę na Waszą pomoc przy zakładaniu zawieszek.
Początkowo poruszamy się alejką wzdłuż ul Malczewskiego. Po dojściu do Parkowej skręcamy w kierunku ul Starzyńskiego i skrzyżowania z Platatanową. Potem, wzdłuż Platanowej i do środkowej części tego fragmentu parku.

W drugiej kolejności, przejdziemy od skrzyżowania Platanowej i Matejki, do Hotelu Park i dalej na plac zabaw w pobliżu ul Zygmunta Starego, z którego przejdziemy na część z pomnikiem Adama Mickiewicza. Ostatni pozostaje nam fragment dawnego cmentarza francuskiego w okolicach Domku Grabarza.

Jeśli nie uda się rozwiesić wszystkich zawieszek do godziny 15:00, to resztę, rozwiesimy przy okazji kolejnego spaceru już któregoś najbliższego popołudnia – może 1 maja? Będzie wzmianka na FB.

Zapraszam serdecznie na wspólny spacer i pomoc w „Zielonej Partyzantce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.