Mapa ciekawych drzew i krzewów Szczecina.

 

Portal Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Szczecina zawiera między innymi profil „Drzewa i krzewy Szczecina” Celem tego profilu jest udostępnienie podstawowych informacji o niektórych, ciekawych drzewach i krzewach oraz miejscach ich występowania w szczecińskich parkach, na placach, cmentarzach, alejach i ulicach. Baza danych profilu jest okresowo wzbogacana o nowe zidentyfikowane obiekty.

Można z tych danych korzystać na stronie Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Szczecina profil Drzewa i krzewy Szczecina,  można też wykorzystać plik KML (do do pobrania tutaj > drzewaszczecina.kml ) do zaprezentowania tych samych danych w innych aplikacjach.  Plik drzewaszczecina.kml jest zawsze najświeższym najbardziej aktualnym plikiem. Zawartość tego pliku może zawierać elementy, które jeszcze nie są zaktualizowane w profilu Drzewa i krzewy Szczecina w SIP (Systemie Informacji Przestrzennej m Szczecina). W rezultacie próba obejrzenia jakiegoś zdjęcia może zakończyć się niepowodzeniem. Będzie możliwa dopiero po zaktualizowaniu bazy fotograficznej  w SIP.

Krótki opis, krok po po kroku, jak wykorzystując plik KML,  za pośrednictwem  google.map wygodnie korzystać z bazy danych profilu „Drzewa i krzewy Szczecina” znajduje się w dostępnych plikach do ściągnięcia.

import pliku kml do google maps format pdf

import pliku kml do google maps format doc

import pliku kml do google maps format odt

 

drzewaszczecina.kml

 

Lub po prostu wejdź w podany niżej link i skopiuj go do komputera, tabletu, telefonu.

Tym linkiem udostępniam moją mapę subiektywnie, dla mnie ciekawych drzew i krzewów szczecińskich parków.

 

MAPA na komputer, tablet, telefon.

 

Zapraszam na spacer po Parku im. S. Żeromskiego  

20-10-2018 godzina 10:00

Korzystając z zapowiadanej ładnej pogody, w nastroju pięknej Polskiej Jesieni zapraszam na wspólny spacer po Parku Żeromskiego. Korzystając z udostępnionej mapy drzew i krzewów spróbujemy rozpoznać zarówno typowe dla naszego rejony jak i sprowadzone z najdalszych stron świata gatunki drzew.
Spacer rozpoczniemy przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Malczewskiego w sobotę o godzinie 10:00.
Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.