Zieleń West-Ende

Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów
Zieleń ogrodów West-Ende
niedziela 16 października godzina 11:00
Zbiórka przy Willi West-Ende – Wojska Polskiego 65

Zapraszam serdecznie na kolejny spacer Ulicami Szczecina.
Przejdziemy wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, najpierw stroną zachodnią od Placu Szarych Szeregów aż do Placu Gałczyńskiego. Wrócimy przez ogród Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia i dalej, wschodnią stroną aż do willi West-Ende. Po drodze w miarę możliwości zaglądać będziemy do ogrodów kolejnych willi.
Niektóre z ogrodów – niewielkie, mają niewiele drzew, ale ogrody bogatszych właścicieli czasem wielokrotnie większe niż powierzchnie budynków, zachwycają ilością i różnorodnością drzew. Sporo ciekawych drzew jest również wzdłuż ulicy i te, nie wymagają zaglądania do ogrodów. Jak zwykle spotkamy nasze rodzime dęby, klony, buki, topole ale też wiele egzotycznych. Obejrzymy największy kasztan jadalny, dorodne cisy jako drzewa i jako krzewy, szupin japoński – perełkowiec, jodłę kalifornijską platany,bożodrzewy, klony palmowe i miłorzęby. Wszystkie te drzewa z pewnością nabiorą już jesiennych kolorów.
W spacerze weźmie udział również prof. Dariusz Wybranowski, który w kilku słowach wspomni o historii niektórych budynków.
Zapraszamy serdecznie na wspólny spacer.

Dariusz Wybranowski
Paweł Madejski – Drzewa i krzewy Szczecina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.