Tanowo – Gunice – Cmentarz Raminów – Bartoszewo

Zapraszam serdecznie na kolejny spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Czekając na coraz obfitsze oznaki wiosny w szczecińskich parkach, przejdziemy się kolejny raz po terenach okalających Szczecin. Spotykamy się w niedzielę 7 kwietnia, około godziny 10:30 na pętli tramwajowej Głębokie. Autobusem miejskim 103, o godzinie 10:38 odjeżdżamy do przystanku Tanowo (50612). Spacerem przejdziemy ulicą Lipową, a dalej leśnymi drogami do betonowej drogi łączącej Tanowo z Węgornikiem. Kilkaset metrów za mostkiem na Gunicy, trafimy na rozwidlenie dróg, z którego przejdziemy na małą polankę z leśnym cmentarzem rodziny vov Ramin, a potem wrócimy i starą kasztanową aleją dojdziemy do pozostałości po dawnym pałacu.

Więcej o historii pałacu można przeczytać tutaj: http://samarama.wikidot.com/gunice

Z Gunic skręcimy na rozległą polanę z kolejnym mostkiem na Gunicy i dalej, środkiem polany dojdziemy do starego zniszczonego mostku na kanale Wołczkowskim, a w końcu leśną drogą skierujemy się w stronę Bartoszewa. Po długim spacerze będzie można odpocząć i nieco się posilić. Tutaj też zasadniczo kończy się spacer. W niewielkiej odległości biegnie szosa do Szczecina i co około 30 minut zatrzymuje się miejski autobus nr 103, którym dojechać można do Głębokiego. Jeśli jednak komuś będzie jeszcze za mało, to po posiłku, dalej spacerem, możemy się jeszcze przejść do Jeziora Głębokiego i w końcu na pętlę tramwajową Głębokie.

Podczas całego spaceru będziemy oczywiście przyglądać się coraz większej ilości wiosennych znaków. Rozwijające się pączki, młode listki, kwiaty na niektórych drzewach, coraz więcej kwitnących ziół i bylin, zieleniejąca trawa. Z drzew i krzewów które napotkamy to w większości nasze rodzime sosny, świerki, dęby, buki, graby, topole, wierzby i brzozy, przy ulicach Tanowa z pewnością napotkamy żywotniki, cyprysiki i rozkwitające już magnolie. Na terenie cmentarza Raminów, obok żywotników napotkamy również pochodzącą z Ameryki Północnej choinę kanadyjską.

Zapraszam serdecznie na wspólny spacer.

Wszystkich którzy chcieliby być w pierwszej kolejności informowani o kolejnych spacerach, zapraszam do subskrypcji newslettera na stronie drzewaszczecina.pl https://www.drzewaszczecina.pl/?page_id=947

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.