Z Różanki do Parku im. S.Kownasa

Śladem poprzednich lat, gdy mamy długie i ciepłe dni, powtórzymy ten sam spacer w ciągu tygodnia po południu i w sobotę rano.

Zapraszam serdecznie na spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów w środę 12 lipca o godzinie 16:30 i na powtórkę spaceru w sobotę 15 lipca o godzinie 10:00. Zbieramy się na terenie Różanki przy fontannie z łabędziami.

Przyjrzymy się ciekawym drzewom na terenie Różanki. Jak z samej nazwy wynika to przede wszystkim ogromna różnorodność róż ale i sporo interesujących drzew. Jedno z najciekawszych to metasekwoja chińska, drzewo które jeszcze 100 lat temu wydawało się drzewem z poprzednich epok, miłorząb dwuklapowy – symbol długowieczności, pięknie ukształtowana, młoda jodła kalifornijska, świerki serbskie, kasztanowce żółte, cisy, lipy, klony kolchidzkie. Z Różanki ruszymy w kierunku trawnika przed ZUT, po drodze napotkamy parrocję perską i kłokoczkę kaukaską. Na terenie trawnika przed ZUT wyjątkowe, pojedyncze w Szczecinie egzemplarze ewodii koreańskiej i eukomii wiązolistnej a także metasekwoja chińska, kasztan jadalny czy orzech szary. Park im. S.Kownasa to miejsce gdzie znajdziemy wiele okazów buków zwyczajnych w odmianie pendula. Są też rzadkie buki w odmianie różowobrzegiej – bardzo rzadkie w Szczecinie. Spotkamy tam sporo naszych rodzimych drzew znacznych rozmiarów. Buki, dęby, dęby czerwone, tuje zachodnie i tuje olbrzymie, cisy w postaci drzew i w postaci krzewów, sosny pospolite, czarne i wejmutki, choiny kanadyjskie, platany,jesiony wyniosłe, klony zwyczajne, polne i klony jawory.
Spacer zakończymy po około 2- 2,5 godziny w pobliżu Muzeum Techniki.

Żeby zawsze, w pierwszej kolejności otrzymywać z wyprzedzeniem informację o spacerach, zapraszam do subskrypcji newslettera

Zapraszam serdecznie na wspólny spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.