Pomorzany -Osiedle Kolejarz.

Zapraszam na spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Wracam na spacery po osiedlach mieszkaniowych. Budowane w latach 60 i 70 ubiegłego wieku osiedla mieszkaniowe mają zdecydowanie więcej zieleni niż osiedla budowane dzisiaj. Sadzona przed około 50 laty zieleń zdążyła wyrosnąć i uzyskać duże rozmiary. Wśród sadzonych drzew jest zarówno sporo drzew i krzewów naszych rodzimych jak również różnych gatunków egzotycznych. Warto im się przyjrzeć. W planach jest kilka osiedli. Na początek obejrzymy osiedle SM Kolejarz wraz z okolicznymi terenami.

Spotykamy się przy przystanku autobusu nr 53 Budziszyńska. Spacer odbędzie się dwukrotnie w środę 2 sierpnia o godzinie 16:30 i w niedzielę 6 sierpnia o godzinie 10:00. Przejdziemy przez niewielki park pomiędzy ulicami Boryny, Jagny i Budziszyńskiej. Znajdziemy tam duże kasztanowce, jesiony dęby, klony a nawet niewielkie leszczyny tureckie. Potem obejdziemy kolejne zielone tereny po obu stronach ulicy Boryny. Spotkamy ciekawe żywopłoty z karagany syberyjskiej, tawliny jarzębolistnej, pęcherznicy kalinolistnej a także rzadki u nas mydleniec wiechowaty.

Z Osiedla SP Kolejarz przejdziemy na teren przykościelny, obejrzymy dęby i tablice pamiątkową trzech cesarzy i przejdziemy pomiędzy kolejnymi budynkami osiedla pomiędzy ulicami Włościańską a Gnieźnieńską. Wśród mijanych drzew i krzewów będą: sumak octowiec, jarząb szwedzki, wiąz szypułkowy, surmia, modrzew, topola, robinia akacjowa, berberys sinawy i wiele innych. Spacer zakończymy w pobliżu miejsca rozpoczęcia po około 2,5 – 3 godz.

Zapraszam serdecznie mieszkańców Pomorzan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.