POGODNO okolice Placu Ojca Jakuba Wujka

Zapraszam serdecznie na kolejny spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Tym razem zarówno w ramach spacerów po osiedlach mieszkaniowych jak i spacerów z cyklu 'Ulicami Szczecina’ obejrzymy zieleń fragmentu dzielnicy Pogodno.

Spacer rozpoczniemy w niedzielę 8 października o godzinie 10:00 na Placu Ojca Jakuba Wujka. Obejdziemy plac wokół i wewnątrz i po zewnętrznym chodniku przyglądając się najróżniejszym drzewom i krzewom. Zarówno tym, które rosną na ulicach jak i tym nasadzonym przez mieszkańców w przydomowych ogródkach. Wśród oglądanych dendrologicznych okazów znajdą się takie których do tej pory nie spotkałem w żadnym innym miejscu w Szczecinie. Przegląd drzew rozpoczniemy od wielkiego jesionu pensylwańskiego. Oprócz niego na Placu zobaczymy dęby szypułkowe, kasztanowce, modrzewie i magnolie. Ale w przydomowych ogródkach wokół placu gatunków drzew i krzewów będzie znacznie więcej. Przy ulicy Bałuckiego spotkamy kilka niespodzianek. Dalej ulicą Przybyszewskiego dojdziemy do ulicy Traugutta z której skierujemy się do przyulicznego rzędu glediczji trójcierniowych przy ulicy Waryńskiego. Zaułkami dojdziemy do Łękna i przejdziemy na ulicę Kochanowskiego. Tam napotkamy duży, kwitnący i sypiący obficie pyłkiem cedr libański. Pośród platanów przejdziemy ulicą Wincentego Pola w kierunku Parku Krystyny i Romana Łyczywków, obejrzymy przebarwiające się oczary i skierujemy się z powrotem do Placu Ojca Jakuba Wujka.

Spacer trwać będzie około 2-3 godzin

Zapraszam do obejrzenia zdjęć na profilu fb „Drzewa i krzewy Szczecina” w albumie 2023-20-08 Pogodno, stanowiących zapowiedź tego co zobaczymy podczas spaceru, a także do próby samodzielnego opisywania gatunków sfotografowanych drzew i krzewów. Link do albumu poniżej:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Drzewa.i.krzewy.Szczecina&set=a.1268598474035565

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.