Szczecin Dąbie

Zapraszam serdecznie na sponsorowany przez Klub Delta w Dąbiu – filię Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie, spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Spotykamy się w piątek 20 października o godzinie 11:00 przed Klubem Delta ul. Racławicka 10.

Pospacerujemy ścieżkami pobliskiego parku i dalej ścieżką wzdłuż rzeki Płoni, aż do mostku przy ulicy Przestrzennej a stamtąd ulicami i zielonymi podwórkami Dąbia znów wrócimy pod Klub Delta.
Po drodze przyjrzymy się ciekawostkom dendrologicznym, zarówno naszym rodzimym: lipom, topolom, dębom, bukom ale też niektórym bardzo rzadkim w Szczecinie. Te rzadkie przede wszystkim spotkamy na zrewitalizowanej ścieżce pieszej i rowerowej przebiegającej wzdłuż Płoni. Ta ścieżka zaprasza do spacerów i prób samodzielnego rozpoznawanie gatunków rosnących tam drzew i krzewów.

Zdjęcia drzew i krzewów które napotkamy na drodze spaceru można będzie jeszcze przed spacerem obejrzeć w albumie na profilu facebookowym Klubu Delta oraz profilu fb „Drzewa i krzewy Szczecina”

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Drzewa.i.krzewy.Szczecina&set=a.1273062543589158

Zapraszam do prób opisania gatunków drzew.

Na spacer serdecznie zaprasza Klub DELTA i prowadzący spacer Paweł Madejski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.